Nextgen Sport Center

Nextgen Sports Center barındırdığı yoğun programı peyzaj içinde kaybederek gizleyen ve ihtiyaç olan aktif yeşil alanı çoğaltan bir yapı kompleksi.

 

Kent yaşamından uzak Çekmeköy bölgesinde yaşamı daha cazip kılmak, kalitesini yükseltmek ve yakın çevrede gidermeleri oldukça güç olan spor, kültür, dinlenme, alışveriş gibi önemli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurguladığımız program, kendini yeşil örtü altına gizleyen bir mimariyle hayata geçirildi. Kapalı alanlarda futbol, basketbol, tenis sahaları, konferans merkezi, seminer salonları, çarşı, fitness merkezi, kafeterya, sosyal yaşam dinlenme mekanları ve 300 araçlık bir kapalı otopark yer alıyor. Tüm etkinlikleri bütünleştiren yapı, 20.000 metrekarelik açık alana yayılan yeşil alan, açık spor mekanları, hobi bahçeleri ve açık amfisi ile yoğun etkileşimli bir sosyal yaşantıyı zenginleştiriyor.

Konumlandığı bölgede yoğun ihtiyaç duyulan fitness merkezini, konferans ve sergi salonlarını, ortak buluşma mekanlarını, mini çarşı ve kafeterya hacimlerini yapı, doğal zeminden yükseltilmiş bir yeşil plato altında gizliyor. Sahip olduğu mimari mekan kurgusu sayesinde barındırdığı yoğun programa karşın her mekan doğal gün ışığına sahip ve barındırdığı güneş panelleri sayesinde kendi kendine yetebilen bir yapı.

nextgen sports center
nextgen sports center
press to zoom
nextgen sports center
nextgen sports center
press to zoom
nextgen sports center
nextgen sports center
press to zoom